Zavřít dialog
Please Wait
25 - 30 / 4
2017
AFO | Academia Film Olomouc je mezinárodní festival populárně-vědeckého a dokumentárního filmu | Academia film Olomouc
šipka menu
AFO
šipka menu
O festivalu

O festivalu

 

 

VIDĚT A VĚDĚT
 

Mezinárodní festival populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc (AFO) se podle počtu akreditovaných diváků řadí mezi největší kinematografické přehlídky v České republice. Již od roku 1966 ho pořádá Univerzita Palackého. Odehrává se v jádru podmanivé moravské metropole, která je historicky ceněným klenotem i energickým studentským prostředím. AFO se právě v olomouckých kulisách soustředí na progresivní komunikaci a popularizaci vědy. Každoročně představuje ty nejlepší současné vědecké snímky prestižních světových produkcí, které osobně uvádějí renomované ikony české i zahraniční vědy či zástupci filmového a televizního průmyslu.  

 

V minulých ročnících se na AFO představili např. držitelka ceny Emmy Sonya Pemberton, hlavní dramaturg vlajkového vědeckého pořadu BBC Horizon, Aidan Laverty, výkonná producentka seriálu stanice CBC The Nature of Things Sue Dando, teoretický fyzik Lawrence M. Krauss nebo evoluční biolog Richard Dawkins.

 

Díky networkingové platformě Industry 4Science na festival pravidelně vítají osobnosti, které v rámci jejího programu prostřednictvím přednášek, workshopů a panelových diskuzí přibližují aktuální trendy v oblasti vědecké komunikace.

 

   

 

Díky pestrému programu přitahuje AFO širokou škálu diváků od školáků přes vysokoškolské studenty až po nejširší veřejnost. Pro účastníky festivalu jsou vždy zajištěny i nabité doprovodné eventy skládající se z přednášek, science shows, výstav, interaktivních instalací a koncertů.

 

Výraznou součástí organizačního týmu festivalu jsou studenti Filozofické fakulty UP, především pak studenti pořádající Katedry divadelních a filmových studií. AFO je pro ně ideální platformou k čerpání bohatých zkušeností z náročné, ale inspirativní festivalové produkce. 

 

© logo AFO | Academia film Olomouc 2017. All rights reserved.
afo@afo.cz   |   Mapa stránek
tel.:    +420 585 633 801
gsm: +420 733 690 758
Tato stránka používá cookies za účelem efektivního poskytování služeb. Používáním této stránky s tím souhlasíte.