Zavřít dialog
Please Wait
24 - 29 / 4
2018
AFO | Academia Film Olomouc je mezinárodní festival populárně-vědeckého a dokumentárního filmu | Academia film Olomouc
šipka menu
AFO
šipka menu
Místo konání

Místo konání

Statutární město Olomouc
 

Páté největší město v České republice položené na řece Moravě je tradiční obchodní a dopravní křižovatkou a vytváří bránu do pohoří Jeseníků. Díky svému historickému významu, starobylé univerzitě, kulturní, vojenské a církevní tradici se město oprávněně stalo centrem Olomouckého kraje.
 

Centrum města obklopené prstencem bohatých parků a středověkých hradeb má po Praze statut druhé nejstarobylejší a největší památkové rezervace v České republice. Současnou tvář města tvoří nejen historické památky, ale i celková nabídka kulturního a společenského vyžití pro všechny věkové kategorie.

Mezi tradiční události města Olomouce patří festival květinová Flora, třetí největší divadelní festival v ČR Divadelní FloraPřehlídka animovaného filmu a zejména také Academia Film Olomouc.
 


 

Umělecké centrum Univerzity Palackého (Konvikt)
 

Barokní budova bývalého jezuitského konviktu je jednou z nejstarších součástí olomoucké univerzity. Po její náročné a velkorysé rekonstrukci získala Univerzita Palackého prostorný historický komplex s mnoha originálními prostorami.


Pět uměnovědných a uměnovýchovných kateder filozofické a pedagogické fakulty tak dostalo nové posluchárny, ateliéry, studia, konferenční sály, pracovny a v neposlední řadě take filmový sál, vybavený nejmodernější projekční technikou.


Umělecké centrum Univerzity Palackého není jen pracovištěm určeným výuce a výzkumu, ale je zapojeno do každodenního kulturního a uměleckého života města a regionu s vlastní vyhraněnou dramaturgií. Osobnosti a soubory zde vystupující jsou spojeny s odborným zaměřením zdejších pracovišť a s jejich styky s umělci a odborníky z České republiky i ze zahraničí. V Konviktu se mimo kina a divadla nachází také koncertní síň v Kapli Božího Těla, atrium a několik galerií.

 

© logo AFO | Academia film Olomouc 2017. All rights reserved.
afo@afo.cz   |   Mapa stránek
tel.:    +420 585 633 801
gsm: +420 733 690 758
Tato stránka používá cookies za účelem efektivního poskytování služeb. Používáním této stránky s tím souhlasíte.