Zavřít dialog
Please Wait
24 - 29 / 4
2018
AFO | Academia Film Olomouc je mezinárodní festival populárně-vědeckého a dokumentárního filmu | Academia film Olomouc
šipka menu
Novinky

AFO jako první předalo evropského vědeckého Oscara!

03.05.2017
Jmenuje se Cena Evropské Akademie Vědeckého Filmu (EURASF)
AFO52 ve finále rozdalo 8 oficiálních cen a 4 čestná uznání. K ústředním oceněním se výjimečně přidala také Cena Evropské Akademie Vědeckého Filmu (EURASF) pro obsahově i formálně výjimečný dokument Kód Origami francouzského režiséra Francoise-Xaviera Vivese. Snímek nahlíží tradiční techniku skládání papíru prizmatem vědy a mapuje rozmanité pole oblastí, v nichž umění origami nachází uplatnění. Od lékařství přes robotiku až po výzkum počátků vesmíru. 
 
"U zrodu této ceny stálo hned několik významných evropských vědeckých festivalů včetně Academia Filmu Olomouc. Jde svým způsobem o obdobu amerického Oscara a zároveň skvělý nástroj k tomu, jak propagovat nejen jednotlivé dokumenty a samotné festivaly, ale celý žánr populárně-vědeckého filmu. Je nám ohromnou ctí, že cena byla vůbec poprvé předána právě během AFO na půdě Univerzity Palackého v Olomouci," přibližuje smysl ocenění, které bude nadále putovním, ředitel Centra popularizace vědy PřF UPOLMatěj Dostálek
 
 
Cenu osobně předal Johan van de Woestijne, ředitel festivalu InScience v holandském Nijmegenu, a to přímo do rukou vlivné producentky vědeckých snímků Christine Reisen, která ji v nejbližších dnech předá oceněnému filmaři. "Ocenili jsme právě tento dokument, protože velmi elegantně pojí krásu umění s vědeckým smyslem pro detail a divákům tak přináší zcela nový pohled na některé skryté principy světa kolem nás," zdůvodňuje rozhodnutí Reisen.
 

• Všechny aktuality

Další novinky

Česko-slovenskou soutěž ovládl snímek o boji s Parkinsonovou chorobou
Jsme v Brně! Kino Scala hostí Ozvěny AFO52
© logo AFO | Academia film Olomouc 2017. All rights reserved.
afo@afo.cz   |   Mapa stránek
tel.:    +420 585 633 801
gsm: +420 733 690 758
Tato stránka používá cookies za účelem efektivního poskytování služeb. Používáním této stránky s tím souhlasíte.