Zavřít dialog
Please Wait
25 - 30 / 4
2017
AFO | Academia Film Olomouc je mezinárodní festival populárně-vědeckého a dokumentárního filmu | Academia film Olomouc
šipka menu
Novinky

AFO v Krakově řešilo budoucnost populárně-vědecké kinematografie

01.06.2016
Už podruhé jsme spojili síly Krakovským filmovým festivalem a jeho vědeckou sekcí DOC+SCIENCE s cílem zajistit světlou budoucnost populárně-vědecké kinematografii ve střední Evropě.
AFO v Krakově řešilo budoucnost populárně-vědecké kinematografie

Shrnout možnosti získání finančních prostředků, ucelit přehled na poli distribučních kanálů a vůbec naplno pomoci celé řadě nadějných filmařů dotáhnout výrobu vlastních populárně-vědeckých snímků do zdárného konce. Zástupci festivalu Academia Film Olomouc i letos díky své networkingové platformě Camp 4Science navázali na plnohodnotnou spolupráci s Krakovským filmovým festivalem. Během rozsáhlého konferenčního programu festivalu v historickém jádře Polska na přelomu května a června představili současnost a především potenciální budoucnost specifické a čím dál sledovanější kinematografie.         


Krakov + Olomouc

„Na AFO chceme i nadále uvádět to nejlepší, co současná populárně-vědecká kinematografie nabízí, zároveň si ale uvědomujeme, že musíme dávat impulsy do budoucna.  Chceme především ve středoevropském regionu podnítit realizace nových snímků a stát u jejich zrodu. Spolupráce na programu tak renomovaného festivalu s téměř 60letou tradicí nám k tomu dává skvělou příležitost. Navíc tu máme jedinečnou možnost představit jak AFO a Univerzitu Palackého, tak i samotnou Olomouc, která je ostatně s městem Krakov ve vzájemném partnerství,“ přibližuje ředitel festivalu AFO Matěj Dostálek, jenž zároveň stojí v čele Centra popularizace vědy a výzkumu Přírodovědecké fakulty UP.  Best of zahraničí i Česká republika

Výsledkem společné spolupráce se stala část programu polského festivalu, na níž mj. vystoupila dramaturgyně zavedeného festivalu Pariscience Christine Reisen, dále Jonathan Williams z BBC Earth nebo český tvůrčí tandem Zdeněk Holý a Radim Procházka, který už na AFO 2014 s dokumentem Čí je moje dítě dosáhl na Cenu RWE za nejlepší český populárně-vědecký film. AFO v Polsku nakonec představilo i výpravnou podívanou Divoká Afrika 3D, která už jen svou razancí během dubnového 51. ročníku festivalu (Cena diváků) dokonale prokázala, že populárně-vědecká kinematografie může k zápalu pro vědu a vzdělávání strhnout nejširší veřejnost.  
         
 >>> Fotoalbum z Krakovského filmového festivalu 
 


 
 

 

 

• Všechny aktuality

Další novinky

Ozvěny #AFO51 se poprvé rozezní v Brně. Už 9. června!
PREMIÉRA: emospot z #AFO51 graduje jako pop-vědecká symfonie
© logo AFO | Academia film Olomouc 2017. All rights reserved.
afo@afo.cz   |   Mapa stránek
tel.:    +420 585 633 801
gsm: +420 733 690 758
Tato stránka používá cookies za účelem efektivního poskytování služeb. Používáním této stránky s tím souhlasíte.