Zavřít dialog
Please Wait
25 - 30 / 4
2017
AFO | Academia Film Olomouc je mezinárodní festival populárně-vědeckého a dokumentárního filmu | Academia film Olomouc
šipka menu
Novinky

#AFO51: uvedeme vysoce očekávaný dokument Racing Extinction

24.02.2016
Svého zvláštního uvedení mimo soutěžní sekce se na #AFO51 dočká palčivý snímek o vymírajících druzích zvířat. Dokument s oscarovým potenciálem je k vidění jen na hrstce světových festivalů, Academia Film Olomouc jej exkluzivně představí středoevropským divákům.
#AFO51: uvedeme vysoce očekávaný dokument Racing Extinction

Unikátní počin režiséra Louieho Psihoyose, oceněného Oscarem za předchozí film Zátoka, bojuje i letos o cenu akademie, tentokrát v kategorii Nejlepší píseň. A není se čemu divit – dokument je silný zejména díky své komplexitě. Vizuálně se rozpřahuje od investigativních záběrů skrytou kamerou až po technicky vytříbeně zachycené obrazy ohrožených zvířat.

Tematicky zahrnuje celosvětové palčivosti jako je globální oteplování, okyselování oceánů i lokální problematiku vymírání ohrožených druhů. 

 

Znečišťování ovzduší přitom pojímá jako stejně zásadní, jakým je smrt posledního samečka ptačího druhu moho. Racing Extinction tím naléhavě zdůrazňuje fakt, že i za nepatrnou změnu má zkrátka cenu bojovat. Louie Psihoyos coby fotograf National Geographic věří v sílu a sdělnost obrazu, což se rozhodl využít pro demonstraci ústřední myšlenky svého nového opusu. Sestavil tým umělců a environmentalistů, s jejichž pomocí fascinující záběry ohrožených zvířat vypustil z plátna do volného prostoru světové metropole. 

 

Fotografie působivé videoprojekce na newyorských mrakodrapech obletěly internet a dohromady s dokumentem samotným apelují na potřebu řešit předložené problémy společnými silami. A hlavně okamžitě.>>> SEZNAM SOUTĚŽNÍCH FILMŮ #AFO51


 

• Všechny aktuality

Další novinky

Pidiobři 3D kralovali žebříčkům kina Metropol. Vidělo je víc než 2 000 diváků
#AFO51: festival zahájí povznášející Wild Africa 3D s dabingem Elišky Balzerové
© logo AFO | Academia film Olomouc 2017. All rights reserved.
afo@afo.cz   |   Mapa stránek
tel.:    +420 585 633 801
gsm: +420 733 690 758
Tato stránka používá cookies za účelem efektivního poskytování služeb. Používáním této stránky s tím souhlasíte.