Zavřít dialog
Please Wait
25 - 30 / 4
2017
AFO | Academia Film Olomouc je mezinárodní festival populárně-vědeckého a dokumentárního filmu | Academia film Olomouc
šipka menu
Novinky

AFO52 = 52 filmů v pestré soutěži a nový Česko-Slovenský výběr

27.03.2017
3 000 přihlášených snímků z celého světa. Rekord dosavadní historie festivalu! 52 filmů v užším soutěžním výběru: 20 v Mezinárodní soutěži, 16 v nově zavedené Česko-Slovenské a 16 v Soutěži krátkých filmů. A nyní 3 témata pro 2 dramaturgy Academia Film Olomouc – Janu Jedličkovou & Jakuba Ráliše.

O technologiích a divoké přírodě


Jana Jedličková (dramaturgyně): Na AFO se vždy hlásí kvalitní, tematicky zajímavé a především aktuální snímky. Ani letos to nebyla výjimka a osobně mě překvapilo množství snímků zaměřených na digitální technologie a výzvy s nimi spojené. Kupříkladu In Limbo nebo The End of Memory se zabývají tím, jak současné technologie ovlivňují záznam samotné existence člověka.
 

Jakub Ráliš (programový ředitel): Záměrem Mezinárodní soutěže je především ukázat průřez tím nejlepším, co ve světě vzniklo. Opět tu dominují filmy o divoké přírodě nebo současných technologiích, diváci se ale rozhodně mohou těšit na rozmanitý výběr jak geopolitický, tematický, tak žánrový. Jde nám o pestrost! 

 


 

O nově zavedené Česko-slovenské soutěži


Ráliš: Mám vážně velkou radost, že jsme české a slovenské produkce konečně přičlenili do společné soutěže! Chceme zvýšit kvalitu soutěže, ale také silněji propojit slovenské a české vědce a producenty. Nově proto zavádíme Česko-Slovenskou soutěž, jejímž hlavním rysem je primárně jazyk filmů srozumitelný oběma stranám.


O letošních překvapeních


Ráliš: Upřímně řečeno mě každý rok překvapí, kolik se na AFO přihlásí filmů a jak moc kvalitní v průměru jsou. S tím jde ruku v ruce velmi nesnadný výběr finálové dvacítky. Jelikož naši soutěžní porotu vedou známé osobnosti ze světa populárně-vědeckého filmu, které navíc nemají neomezené množství času, musíme celkovou délku soutěže držet kolem 19 hodin.


Jedličková: Osobně vidím výrazný kvalitativní i tematický posun v České, resp. Česko-Slovenské soutěži a mile mě překvapila i Soutěž krátkých filmů. Mám pocit, že obě soutěže jsme v minulosti vůči Mezinárodní soutěži vnímali spíše doplňkově. Kvalita filmů je tu stále nesrovnatelná, nicméně letos je vidět, že se tady začíná natáčet stále více skutečně vědeckých dokumentů. Jejich řemeslná a popularizační kvalita navíc také nepřehlédnutelně roste! Tady bych za sebe vyzvedla alespoň krátký dokument Archeopark Pavlov, který je svým způsobem promo video na samotný park, na druhé straně ona kvalita a téma vás donutí jet z promítacího sálu přímo na jižní Moravu.
 KOMPLETNÍ SOUTĚŽNÍ VÝBĚR AFO 2017
 

 Další informace mohou poskytnout dramaturgové:
Jana Jedličková (jedlickova@afo.cz) & Jakub Ráliš (ralis@afo.cz)

   
 

• Všechny aktuality

Další novinky

Eko-futurismus! Seznamte se s vizuálem #AFO52
Na #AFO52 míří Hiroshi Ishiguro. Profesor, který si vytvořil svého robo-dvojníka
© logo AFO | Academia film Olomouc 2017. All rights reserved.
afo@afo.cz   |   Mapa stránek
tel.:    +420 585 633 801
gsm: +420 733 690 758
Tato stránka používá cookies za účelem efektivního poskytování služeb. Používáním této stránky s tím souhlasíte.