Zavřít dialog
Please Wait
24 - 29 / 4
2018
AFO | Academia Film Olomouc je mezinárodní festival populárně-vědeckého a dokumentárního filmu | Academia film Olomouc
šipka menu
Novinky

Na #AFO52 se přihlásilo rekordních 3 000 filmů

21.02.2017
Mezinárodní filmový festival Academia Film Olomouc (AFO) se uskuteční ve dnech 25. - 30. dubna 2017. Burcující The Future Is Now! je nejen ústředním sloganem futuristického 52. ročníku, ale také shrnutím celého programu. Do třech soutěžních sekcí se letos přihlásilo rekordních 3 000 populárně-vědeckých filmů, festival navíc nově zavádí česko-slovenskou soutěž.

Hodně lidí si myslí, že témata, kterým se festival hodlá věnovat, jako jsou životní prostředí, umělá inteligence, robotika či globální oteplování, jsou věcí budoucnosti, problémem dalších generací. Není tomu tak!  Budoucnost je teď a jedině my jsme ti hlavní aktéři, my všichni musíme zasáhnout. Jak ostatně nedávno prohlásil sám Stephen Hawking - žijeme v nejúžasnější, ale také nejnebezpečnější době v dějinách našeho druhu,“ shrnuje poslání a filozofii AFO52 programový ředitel Jakub Ráliš.

 

Některé ze snímků z produkce HBO nebo National Geographic diváci na AFO uvidí v exkluzivní české premiéře. Filmový festival Univerzity Palackého v Olomouci nevynechá aktivistický dokument Je s námi konec? z produkce oscarového Leonarda DiCapria, k vidění bude také očekávaná TV série Genius o životě a díle Alberta Einsteina, která se intenzivně natáčela po celé České republice. Velkolepá 3D dobrodružství z divoké přírody strhnou všechny generace – návštěvníci se mohou těšit na premiéru Predátorů od tvůrců úspěšného „hlodavčího westernu“ Pidiobři nebo vtahující zážitek s názvem Na křídlech ptáků 3D z produkce vizionářské BBC.


Do užšího soutěžního výběru dramaturgové festivalu nakonec volili z rekordních 3 000 populárně-vědeckých snímků z celého světa. A nakonec jich vybrali přesně 5220
do Mezinárodní soutěže
, 16 do Česko-slovenské a 16 do Soutěže krátkých filmů.  


„Mám radost, že jsme české a slovenské produkce konečně přičlenili do společné soutěže. Chceme zvýšit kvalitu soutěže, ale také silněji propojit slovenské a české vědce a producenty. Nově proto zavádíme česko-slovenskou soutěž, jejímž hlavním rysem je primárně jazyk filmů srozumitelný oběma stranám,“ doplňuje Ráliš.

 

AFO se navíc letos pochlubí nejhutnějším hudebním programem ve své historii - festivalový soundtrack dotvoří přímo Radio Wave Live Session, při níž v prostorách historické Kaple Božího Těla vystoupí vítězové posledních dvou ročníků talentové soutěže Czeching - VR/NOBODY a Himalayan Dalai Lama. K headlinerům bude patřit i beatový futurista Karaoke Tundra se svým aktuálním Futurologickým kongresem nebo feministické DJské uskupení A C I D W I T C H.
 Tisková zpráva ke stažení:
 |  | DOPROVODNÉ FOTO
 
 


 


 

• Všechny aktuality

Další novinky

Apply for the inspirational Camp 4SCIENCE right now!
#AFO52 bude snít (nejen) o robotech!
© logo AFO | Academia film Olomouc 2017. All rights reserved.
afo@afo.cz   |   Mapa stránek
tel.:    +420 585 633 801
gsm: +420 733 690 758
Tato stránka používá cookies za účelem efektivního poskytování služeb. Používáním této stránky s tím souhlasíte.