Zavřít dialog
Please Wait
25 - 30 / 4
2017
AFO | Academia Film Olomouc je mezinárodní festival populárně-vědeckého a dokumentárního filmu | Academia film Olomouc
šipka menu
Novinky

Jacques Cousteau & AFO52: Festival vzdá hold legendě oceánů!

14.04.2017
Rok 2017 s sebou přináší také 20 let od úmrtí jednoho z největších podmořských dobrodruhů všech generací. #AFO52 mu ve dnech 25. – 30.4.2017 složí velkou filmovou poctu.

Jacques-Yves Cousteau (11.6.1910 - 25.6.1997) je legendou populárně-vědeckého filmu. Jeho úspěšné televizní série a celovečerní filmy prakticky dodnes fascinují diváky po celém světě. Svou tvorbou propagoval poznání o podmořské flóře a fauně, aktivně se zapojil do ochrany oceánů a na jeho odkaz čile navazují i ekologické aktivity jeho synů. Cousteau byl i námořním důstojníkem, oceánografem a vynálezcem.

Právě vynález aqualungu (s Émilem Gagnanem), prvního potápěčského dýchacího přístroje s otevřeným oběhem vzduchu, vedl k obrovskému rozvoji potápění a zefektivnil podmořské výzkumy.

FILMY, KTERÉ UVIDÍTE NA #AFO52:

Costeauův první celovečerní dokument Svět ticha sleduje posádku lodi Calypso na výpravě za poznáním podmořského světa. Snímek si odnesl Zlatou palmu z festivalu v Cannes, Oscara a dnes se už řadí k milníkům svého žánru.


Kultovní status Cousteaua navíc inspiroval celou řadu dalších filmařů s rozmanitými režijními styly. Hraný snímek Život pod vodou režiséra Wese Andersona je specifickou poctou i parodií, která na Costeauově odkazu buduje svůj vlastní fikční svět. Krátká hříčka Malý Cousteau je zase animovaný snímek o malém fanouškovi téhle velké legendy. Sekci pak uzavírá biografický snímek Odysea neboli příběh Costeauovy rodiny a jeho životního odkazu.
 


 

• Všechny aktuality

Další novinky

Budoucnost je teď! Spouštíme akreditace na #AFO52
Spouštíme #GalaxyContest! Soutěžit mohou všichni s akreditací na AFO52
© logo AFO | Academia film Olomouc 2017. All rights reserved.
afo@afo.cz   |   Mapa stránek
tel.:    +420 585 633 801
gsm: +420 733 690 758
Tato stránka používá cookies za účelem efektivního poskytování služeb. Používáním této stránky s tím souhlasíte.