Zavřít dialog
Please Wait
24 - 29 / 4
2018
AFO | Academia Film Olomouc je mezinárodní festival populárně-vědeckého a dokumentárního filmu | Academia film Olomouc
šipka menu
Novinky

O zvířatech, lidech & lásce. Dokument Tajemství touhy z #AFO51 uvidíte ve Světozoru

26.08.2016
Všechno, co jste kdy chtěli vědět o lidském i zvířecím sexu (ale báli jste se zeptat). Film, který na #AFO51 statečně bojoval o Cenu pro nejlepší světový populárně-vědecký film, poběží během Dokumentárního pondělí ve Světozoru. Projekce startuje v pondělí 29. srpna od 20:45 v malém sále.
O zvířatech, lidech & lásce. Dokument Tajemství touhy z #AFO51 uvidíte ve Světozoru

Sex jako klíč k přežití druhů
Ptáci, včely, žirafy, opice a samozřejmě i lidé. Všichni mají jedno společné. A to jedno dělají všichni, nebo alespoň většina. Lidé si ovšem velmi často myslí, že potěšení ze sexu je výlučně naší záležitostí, kterou navíc provádíme zcela odlišně než další živé bytosti na Zemi.


Tajemství touhy (orig. Decoding Desire) z legendárního popularizačního cyklu The Nature of Things je netradičním dokumentem, jenž poodhaluje sexuální zvyky a praktiky jak u lidí, tak u zvířat. Vše s cílem přijít na kloub tomu, zda sexuální diverzita zkušenosti se sexuálním potěšením vůbec mohou být pravým klíčem k přežití druhů.
 
Demolice předsudků a stereotypů
Krom té jedné klíčové ovšem dokument rozvážně řeší i další otázky spjaté s ustálenými stereotypy. O tom, zda jsou lidské sexuální rituály odlišné od rituálů ostatních druhů, anebo zda jsou samci skutečně od přírody promiskuitní, zatímco samičky tíhnou k monogamii. Odborníci na pářící rituály v průběhu dokumentu postupně odhalují natolik fascinující výsledky dlouholetých výzkumů, že veškeré zažité předsudky o lidské a zvířecí sexualitě jsou záhy nekompromisně rozprášeny. Ostatně, přijďte se přesvědčit sami.


Dokument Tajemství touhy bude k vidění opět v rámci cyklu Dokumentární pondělí, jehož je AFO tradičním a hrdým partnerem. Projekce se uskuteční v pondělí 29. srpna od 20:45 v malém sále pražského kina Světozor.   

 

• Všechny aktuality

Další novinky

Hledá se lídr vědecké Expedice Neuron. Možná jste to právě Vy!
Věda vrací úder! #AFO52 si žádá vaše filmy
© logo AFO | Academia film Olomouc 2017. All rights reserved.
afo@afo.cz   |   Mapa stránek
tel.:    +420 585 633 801
gsm: +420 733 690 758
Tato stránka používá cookies za účelem efektivního poskytování služeb. Používáním této stránky s tím souhlasíte.