Zavřít dialog
Please Wait
24 - 29 / 4
2018
AFO | Academia Film Olomouc je mezinárodní festival populárně-vědeckého a dokumentárního filmu | Academia film Olomouc
šipka menu
Novinky

Pidiobři 3D kralovali žebříčkům kina Metropol. Vidělo je víc než 2 000 diváků

22.02.2016
Rodinný hlodavčí western s dabingem Jiřího Lábuse, který na pole české distribuce vkročil díky spolupráci AFO s BBC a za podpory Univerzity Palackého, se v uplynulém roce stal nejnavštěvovanějším filmem olomouckého kina Metropol.
Pidiobři 3D kralovali žebříčkům kina Metropol. Vidělo je víc než 2 000 diváků

 

 


Svou výjimečnost Pidiobři potvrdili už při 50. ročníku AFO, v jehož finále dosáhli na Cenu diváků. Produkce BBC Earth vsadila na roztomilost zvířecích protagonistů, propracovanou technologii 3D kamer i propojení časosběrného dokumentu s napínavým žánrem westernu. Výsledkem je oslnivá dobrodružná podívaná, která baví diváky napříč generacemi. I díky tomu, že organizátoři AFO pro film zajistili vtipně hravý český dabing v podání Jiřího Lábuse.   


Víc než rodinný film

 „V žebříčcích našeho kina bodovali nejen ve vysoké návštěvnosti, ale také v celkovém počtu týdnů promítání. Z věkového složení publika je navíc více než jasné, že Pidiobři překročili kolonku rodinný film a do kina přilákali různé věkové kategorie diváků,“ uvedla Jiřina Pavlíková, programová vedoucí olomouckého kina Metropol.
 

Od září 2015 do ledna 2016 Pidiobři 3D ohromili v olomouckém kinosále víc než 2 000 diváků. Celkově došlo k 19 projekcím, z toho 16 bylo určených pro širokou veřejnost a 3 speciálně pro nadšené školní osazenstvo.  


Z prérie do Afriky

Velký úspěch filmu podnítil projekce v dalších městech, např. v Hradci Králové nebo v Brně, a zároveň utvrdil pořadatele festivalu ve snaze přivézt do české distribuce více populárně-vědeckých snímků.


 Do Mezinárodní soutěže na AFO51 se probojoval další výtečný 3D film Divoká Afrika, který exkluzivně nadabovala Eliška Balzerová. Krom zápolení o hlavní cenu festivalu se snad diváci budou moci dočkat i plnohodnotné kinopremiéry, k níž snad dojde někdy během podzimu 2016,“ prozrazuje programový ředitel AFO Jakub Ráliš

 


 


 

• Všechny aktuality

Další novinky

Staň se součástí týmu AFO51
#AFO51: uvedeme vysoce očekávaný dokument Racing Extinction
© logo AFO | Academia film Olomouc 2017. All rights reserved.
afo@afo.cz   |   Mapa stránek
tel.:    +420 585 633 801
gsm: +420 733 690 758
Tato stránka používá cookies za účelem efektivního poskytování služeb. Používáním této stránky s tím souhlasíte.