Zavřít dialog
Please Wait
24 - 29 / 4
2018
AFO | Academia Film Olomouc je mezinárodní festival populárně-vědeckého a dokumentárního filmu | Academia film Olomouc
šipka menu
Novinky

Představujeme oslňující zrcadlo AFO51. Stojí za ním grafik Radim Měsíc

04.02.2016
Zrcadlo, před nímž si můžete udělat vlastní selfie. Lesknoucí se metalický povrch mimozemského korábu. Ale také kus nefalšované vědecké práce. Postmoderní grafický profil AFO51 kombinuje celou řadu různorodých elementů, přesto spadá do efektního minimalismu. Je rafinovaným výtvorem sedmadvacetiletého studenta a grafika Univerzity Palackého Radima Měsíce.
Představujeme oslňující zrcadlo AFO51. Stojí za ním grafik Radim Měsíc

I Want To Believe

„Už jen vzhledem k tomu, že programová skladba festivalu se letos významně dotkne kontaktu s mimozemskou civilizací, včetně legendární Oblasti 51, bylo nám jasné, že vizuál nesmí postrádat kosmické obrysy. Angažování grafika Radima Měsíce se od počátku jevilo jako naprosto přirozený krok v rámci progresu celého festivalu. Radim má popkulturní rozhled a na svůj věk mimořádný cit pro vrstevnatou mnohovýznamovou grafiku. Jeho práce posouvá vizuální identitu AFO zase o velký kus dál…,“ přibližuje práci grafického designéra mluvčí festivalu Ondřej Čížek. Měsícův kosmický plán navazuje na inspirativní kooperaci s renomovaným grafickým studiem ReDesign v čele s Petrem Krejzkem a Klárou Kvízovou. Ta trvala 6 let a v samotném závěru přinesla nominaci na Czech Grand Design 2015. Radim Měsíc má dosud za sebou mj. 7 let intenzivní spolupráce s filmovým klubem Pastiche Filmz, jeho suverénní styl navíc definoval již několik ročníků oblíbeného Majálesu UP.  

 

Oblast 51

„Vytvořil jsem koncept zrcadlového plakátu, který v sobě díky svému unikátnímu povrchu, odráží okolní prostředí. Každý poster tak svým způsobem reflektuje ducha místa Olomouce a festivalu. Na plakátu se nachází jen dvě barvy, dominantní číslovka 51 a na první pohled abstraktní kontury. Jedná se však o vrstevnice, které zachycují reálné dějiště festivalu, skutečnou oblast 51,“ shrnuje Měsíc, pro něhož je vizuální identita vyváženou kombinací sci-fi, tvrdých dat a netradičního prolnutí daného média s prostředím, v němž se zrovna vyskytuje.

 


 

Věda jako základ

Ústřední atmosférický plakát, který působí bezmála jako vybroušený ocelový plát a díky světelným odrazům bylo velkým oříškem ho v profesionálním studiu nafotit, krom monumentální číslovky skutečně obsahuje vědecky stanovené vrstevnice. „Jedná se o reálná výšková data, která reflektují přesný povrch terénu centra Olomouce s Konviktem, jádrem festivalového dění. Evidentní je také významný orientační bod Michalského návrší nebo koryto řeky Moravy,“ vysvětluje vědecké pozadí vzniku plakátu Rostislav NétekKatedry geoinformatiky Přírodovědecké fakulty UP. Konkrétní data vzešla přímo z terénního výzkumu a měření, na nichž se podíleli jak pracovníci, tak studenti zmiňované katedry v posledních 10 letech.  „Vzhledem k charakteru dat a zobrazovaného území, v němž nedochází k žádným změnám ve výškopise, lze tyto data považovat za zcela aktuální,“ dodává Nétek.


#AFO51
Jsou na různých místech v Olomouci. Od science centra přes muzeum, kavárnu až po kamenné kino. 6 festivalových teaser plakátů, které více či méně poodkrývají jednotlivé programové sekce AFO 51. Jakmile na některý z nich narazíte, neváhejte využít zrcadlového efektu a vyfotit se s ním. Svůj snímek pak pošlete na náš Facebook anebo na Instagramu označte hashtagem #AFO51.   


>>> TISKOVÁ ZPRÁVA (WORD vs. PDF) Foto © Ondřej Hruška
(Fotky po rozkliknutí získáte v tiskové kvalitě.
Foceno ve studiu Audiovizuální produkce UP)  

 

 

• Všechny aktuality

Další novinky

V nominacích na Czech Grand Design figuruje AFO 2015 i Alex Monhartová
Soutěžní filmy AFO 51 jsou na světě!
© logo AFO | Academia film Olomouc 2017. All rights reserved.
afo@afo.cz   |   Mapa stránek
tel.:    +420 585 633 801
gsm: +420 733 690 758
Tato stránka používá cookies za účelem efektivního poskytování služeb. Používáním této stránky s tím souhlasíte.