Zavřít dialog
Please Wait
24 - 29 / 4
2018
AFO | Academia Film Olomouc je mezinárodní festival populárně-vědeckého a dokumentárního filmu | Academia film Olomouc
šipka menu
Novinky

PREMIÉRA: emospot z #AFO51 graduje jako pop-vědecká symfonie

29.06.2016
Videoklipař Vít Hradil, častý spolupracovník kultovních PSH a Vladimira 518, natočil emocionální video o největším populárně-vědeckém festivalu.
PREMIÉRA: emospot z #AFO51 graduje jako pop-vědecká symfonie

Jednou sledujete soustředěného „mluvčího Země“ Douglase Vakocha, hned nato stovky nadšených divaček a diváků, vzápětí zase Stormtroopera ze Star Wars. Suverénně hlídkuje noční Olomoucí, seznamuje se s pozoruhodnou zrcadlovou stěnou. Pak se ale volí smyk a vy jste rázem v jiném žánru. Jste svědky drastického a nesmyslného lovu krásných velryb anebo tragických pohledů na oceány v plamenech.

 

Vít Hradil, který mj. točil i pro frontmana Lucie Davida Kollera, během pouhých dvou minut dokonale zachycuje dění a atmosféru letošního 51. ročníku AFO. Zároveň ale také přesně vystihuje filozofii a záměr festivalu samotného. Tím je vypichovat současná, pozitivní i palčivá témata a neustále si klást otázky ohledně naší vlastní budoucnosti.  

 

Mám pocit, že je to vůbec poprvé, co jsem si z nějakého festivalu odnesl tolik podnětů a svým způsobem i tíhu. Možná je to silné slovo, ale když jsem si po skončení doma projel v hlavě, co všechno jsem na letošním AFO  viděl a slyšel, bylo mi jasné, jak musí finální střih vypadat. Od pozitivně naladěných hostů a diváků až po skvělé filmy s tématy, která nejsou vůbec příjemná, ale je podstatné, aby se o nich mluvilo. A právě to se na AFO děje,“ popisuje vznik sestřihu jeho autor, který v gradujícím závěru nechává vyniknout tradiční a také naprosto stěžejní motto mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů – totiž Watch&Know neboli doslova Vidět a vědět.      

 

Od úterý 25. do neděle 30. dubna 2017. Právě tehdy se uskuteční #AFO52. Hned několik záběrů v současném střihu naznačuje, k jakému tématu se festival bude ubírat tentokrát. Zkuste uhádnout sami. Jen prozradíme, že se v daných momentech vyskytují ruce. Ne jen tak ledajaké ruce!       

 

 

• Všechny aktuality

Další novinky

AFO v Krakově řešilo budoucnost populárně-vědecké kinematografie
Hledá se lídr vědecké Expedice Neuron. Možná jste to právě Vy!
© logo AFO | Academia film Olomouc 2017. All rights reserved.
afo@afo.cz   |   Mapa stránek
tel.:    +420 585 633 801
gsm: +420 733 690 758
Tato stránka používá cookies za účelem efektivního poskytování služeb. Používáním této stránky s tím souhlasíte.